Skip to main content

Trabzonspor’un Comparisonator ile olan anlaşmasını yenilediğini ve platformumuzu kullanmaya devam edeceğini duyurmaktan gurur duyuyoruz.

Trabzonspor, oyuncu transferi ve scouting için Comparisonator futbol veri karşılaştırma platformunu kullanmaya devam edecek.

Kulüp, transfer dönemlerinde ve sezon içerisinde Comparisonator platformunu kullanacak ve ayrıca takım performansını günlük olarak görüntüleyecek.

Comparisonator’ın benzersiz araçları, “Sanal Transfer” ve “Recruitment Shop”, transfer potansiyeli olan oyuncuların analiz edilmesinde kulübün karar vericilerine yardımcı olacak. Platformun kullanıcı dostu arayüzü, kullanıcıların futbol verilerini daha iyi, daha hızlı ve daha kolay anlamalarını sağlayıp; karar verme süreçlerine yardımcı olur.

Comparisonator Platformu Hakkında:

Yapay zeka makine öğrenimi motoruyla güçlendirilen Comparisonator platformu, 500’den fazla parametreyle 271 uluslararası futbol ligini kapsayarak, oyuncu ve takım karşılaştırmalarına öncülük ediyor. Kullanıcılar, kendilerine, diğer oyunculara ve takımlara karşı istatiksel olarak nasıl performans gösterdiklerini anında anlamak için oyuncuların ve takımların haftalık analizini yapma yeteneğine sahiptir.

Comparisonator; temel performans göstergelerini anında görüntüleme, aynı oyuncuları/takımları maça ve sezona göre aynı oyuncu/takımlarla karşılaştırma, oyuncuları ve takımları diğer oyuncular ve takımlarla maça ve sezona göre karşılaştırma ve sıralama karşılaştırması da dahil olmak üzere haftalık performansları ile lig performanslarının karşılaştırılmasını sağlar. Yapay zeka yoluyla benzer oyuncular bulabilen platform, potansiyel sıralamaları ve uygunluğu görmek için herhangi bir oyuncuyu dünyadaki herhangi bir lige götürme gücüne de sahiptir. Tüm görsel grafikler 10 saniyeden daha kısa sürede üretilir ve paylaşılır.

Rangers FC & Al-Nassr FC & Hacken & FC Dallas & Beşiktaş, Comparisonator platformunu kullanan takımlardan sadece birkaçı. Scouting ve veri analizi aracı olan Comparisonator, 5 kıtada dünyanın dört bir yanından birçok futbol kulübü, oyuncu menajerlik şirketi ve uluslararası medya kuruluşu tarafından kullanılmaktadır.